یکی از تغییرات بزرگ ویندوز ۸ حذف شدن منوی استارت ( Start ) است. اما بسیاری از کاربران به این دلیل که همواره از نسخه های ابتدایی ویندوز تا ویندوز ۷ این ابزار در دسترس آن ها بوده است نمی توانند به خوبی با این سیستم عامل جدید ارتباط برقرار کنند و همیشه در حال کار با آن به دنبال پیدا کردن راهی برای نمایش منوی استارت در ویندوز ۸ خود هستید. با استفاده از برنامه کاملاً رایگان Start8 می توانید در ویندوز ۸ از دکمه استارت استفاده کنید که در این آموزش با کار با آن آشنا می‌شویم.

منوی استارت ویندوز 8

 

آشنایی با برنامه Start 8

برنامه Start 8 یک نرم افزار کاملاً رایگان است که با استفاده از آن می توانید دکمه استارت ویندوز را در ویندوز ۸ بازگردانید. این برنامه تولید شده توسط Stardock است که حتماً در گذشته نیز با سری نرم افزارهای این کمپانی که به ظاهر ویندوز XP ، ۷ و … زیبایی و امکانات دیگری اضافه می کرد آشنا شده‌اید. البته برنامه Start8 به غیر از نمایش دکمه استارت در ویندوز ۸ کارهای دیگری را نیز برای شما انجام می دهد که با آن ها در لیست زیر آشنایی پیدا می کنیم.

  1. افزایش قابلیت جستجو برنامه های نصب شده در Start 8 
  2. اضافه کردن گزینه Run به منوی راست کلیک در دسکتاپ
  3. اضافه کردن گزینه‌های Shutdown ، Restart و … به منوی راست کلیک دسکتاپ
  4. امکان انتخاب ظاهر سفارشی دکمه Start ویندوز

پس از دریافت این برنامه تنها کافی است با اجرای فایل نصاب آن این برنامه را بر روی سیستم خود اجرا کنید تا دکمه استارت در ویندوز ۸ شما به نمایش داده شود.


 

دانلود نرم افزار Start8

حجم فایل : 4.49 مگابایت

لینک دانلود : Stardock Start8